مقالات

انواع گارانتی موبایل

بهترین گارانتی

بهترین گارانتی موبایل و لوازم جانبی چیست؟

حتما برای شما هم پیش اومده که وقتی برای گارانتی با شرکتی صحبت میکنید و میخواهید از شرایط گارانتی استفاده کنید بهتون میگن که مشکل شما شامل گارانتی نمیشود.

حتی برای منم این موضوع پیش اومده. ولی وقتی با شرایط و قوانین و انواع گارانتی ها آشنا شدم تونستم که با چشم باز تری خرید کنم.

ما می‌خواهم به برسی بعضی از شرکت ها در زمینه گارانتی بپردازیم اما قبلش بیاید تا بهتون بگم که دقیقا گارانتی چه کاری برای ما میکند.

مشتری با خرید یک محصول و پرداخت یک مبلغ اضافی این ضمانت را از فروشنده دریافت میکند که در برابر خرابی محصول پاسخگو باشد و اگر وسیله مورد نظر قابل تعمیر یا تعویض باشد این خدمات را برای او انجام دهد.

دراصل در همه کشورها به این نوع خدمات میگن وارانتی که معنی آن با گارانتی کاملا متفاوته.

تفاوت وارانتی با گارانتی چیست؟

در ایران شرکت های زیادی گارانتی را برای موبایل و لوازم جانبی موبایل در نظر گرفته اند و هر کدام بر اساس نوع گارانتی و عُرف‌ بازار هزینه های متفاوت دریافت میکنند.

به این نکته توجه کنید که در حوزه و حیطه بازار موبایل تمامی اجناس وارداتی هستند و همه محصولات توسط شرکت های پخش کننده گارانتی می‌شود.

چطور به شرکت گارانتی کننده اعتماد کنیم؟

 • مطالعه شرایط گارانتی

هر کمپانی یا شرکتی که خدمات گارانتی ارائه می‌کند برا اساس نوع گارانتی قوانینی دارد که باید تمام شرایط آن در برگه یا کارت گارانتی و یا در وب سایت خودگفته باشد.

 • برسی سابقه شرکت و رسیدگی به درخواست مشتری

ساده ترین راه برای اعتماد، خواندن نظرات کاربران می‌باشد و جواب هایی که از طرف شرکت دریافت کرده اند. به این نکته بیشتر توجه کنید چون میتوانید برخورد شرکت ها با مشتریان خود را دقیق رصد کنید.

پایبندی و تعهد داشتن به گارانتی:

بعضی از شرکت های گارانتی دهنده فقد به اسم گارانتی پول اضافی از مشتری دریافت میکنند و وقتی مشتری درمورد مشکل محصول باهاشون صحبت میکنه تمامی تقصیر را گردن مشتری می اندازن و دائما بهانه های مختلفی میارن تا از تعمیر یا تعویض محصول، خود داری کنند بهتره قبل از خرید درمورد پایبند بودن شرکت به گارانتی تحقیق کنید.

در شرکت‌های مختلف گارانتی با شرایط و ویژگی‌های مختلفی ارائه می‌شود، بنابراین بهترین گارانتی شرکتی متناسب به نیازها و معیارهای مختلف می‌تواند متفاوت باشد.

با این حال، به طور کلی،گارانتی شرکتی باید شرایط و ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

مدت زمان گارانتی:

گارانتی شرکتی باید مدت زمان کافی و معقولی ارائه کند که در صورت خرابی محصول، مشتری بتواند به راحتی از گارانتی استفاده کند.

پوشش گسترده:

گارانتی باید تمامی قطعات محصول را پوشش دهد و به مشتری اجازه دهد تا در صورت خرابی هر قسمتی از محصول، از گارانتی استفاده کند.

روش های پشتیبانی:

شرکت باید روش های پشتیبانی موثر و در دسترس داشته باشد تا مشتریان بتوانند به سادگی به آن دسترسی داشته باشند.

شرایط استفاده و شرایط انقضا:


شرایط استفاده از محصول و شرایط انقضای گارانتی باید واضح و قابل فهم باشد برای مثال، گارانتی ممکن است فقط در صورت استفاده نادرست از محصول لغو شود.


تعهد شرکت:

بهترین گارانتی باید به مشتریان اطمینان دهد که شرکت پشتیبانی لازم را ارائه می‌دهد و تعهد خود را برای تعمیر یا تعویض محصولات خراب شده به عهده می‌گیرد.

تفاوت بیمه موبایل با گارانتی موبایل: 

بیمه موبایل و گارانتی دو مفهوم متفاوت هستند که به هر دو از نظر محافظت از موبایل اهمیت ویژه‌ای داده می‌شود.

اما تفاوت‌های بین این دو مفهوم وجود دارد:

 1.  پوشش: گارانتی فقط محصول را در صورت خرابی در دوره مشخص شده توسط تولید کننده، تعمیر می‌کند. اما بیمه موبایل به شما پوششی را برای خساراتی که در زمانی که تلفن همراه خود را در اختیار دارید، مانند سرقت، آسیب دیدگی و خرابی‌های ناشی از آب و هوا و … می‌دهد.
 2. محدودیت‌ها: گارانتی معمولاً محدودیت‌هایی در خود دارد، مانند دوره زمانی مشخص برای پوشش، فقط پوشش در مورد خرابی‌های فنی، عدم پوشش در صورت خرابی ناشی از ضربه و … اما در بیمه موبایل، با توجه به نوع بیمه، می‌توانید تحت پوشش تلفن همراه خود را در برابر تعداد بیشتری از ریسک‌ها قرار دهید.
 3. هزینه: هزینه بیمه موبایل معمولاً بیشتر از گارانتی است، زیرا پوشش بیشتری را به شما می‌دهد.
 4.  شرکت‌های ارائه‌دهنده: گارانتی معمولاً توسط تولیدکننده موبایل ارائه می‌شود، در حالی که شرکت‌های بیمه‌ای مختلفی وجود دارند که پوشش بیمه موبایل را ارائه می‌دهند.

بنابراین، در انتخاب بین بیمه موبایل و گارانتی، باید نیازهای خود را به دقت بررسی کنید و با توجه به پوشش، محدودیت‌ها و هزینه، تصمیم بگیرید.

این نکته رو بدونید که در ایران به علت تحریم هایی که وجود دارد محصولات هیچ یک از کمپانی های معتبر مثل شیائومی ، اپل و سامسونگ دارای گارانتی خود کمپانی نمیباشد.

بلکه همیشه شرکت های واسطه وجود دارند که این کالارا وارد میکنند و همین شرکت ها هستند که یک محصول را گارانتی میکنند.

فرض میکنیم که شما یک گوشی خریداری کرده اید و صفحه آن بدون هیچ دلیلی خاموش و روشن میشود،و شما هم هیچ نقشی در این اتفاق نداشتید.

شرکت این کالا را به این عنوان که دارای گارانتی موبایل و لوازم جانبی به صورت مادام العمر است به شما میفروشد و بعد از بروز مشکل به شرکت گارانتی کننده مراجعه میکنید.

ولی شرکت از ارائه خدمات گارانتی به شما سر بازمیزند و نمایندگی، مدعی می شود که این گوشی در اثر ضربه یا نفوذ آب دچار چنین مشکلی شده است، به این ترتیب شما تحت شرایط گارانتی قرار نمی‌گیرد .

طبق آمار 60درصد افرادی که از خدمات کمپانی های ارائه دهنده گارانتی موبایل میکنند، از خدمات شرکت گارانتی دهنده راضی نیستند.

خیلی از شرکت ها سعی میکنند بسیاری از خرابی ها را به کاربران نسبت دهند تا از تعمیر رایگان گوشی یا لوازم جانبی فرار کنند.

حتی برای منم سواله که چرا همچین شرکت هایی اصلا محصول را گارانتی میکنند.

گارانتی مادام العمر به این منظور نیس که تا ابد باید شامل گارانتی شود.

گارانتی مادام العمر یعنی فقد تا زمانی شامل گارانتی میشود که دستگاه عمر مفید داشته باشد.مثلا عمر مفید یک آداپتور شارژر 2 سال است.

در پایان این مقاله ما به بررسی برخی از شرکت های معتبر و متعهد و بهترین ارائه دهنده های گارانتی تلفن همراه می پردازیم. تا با خیالی آسوده خرید مطمئن و آسان و بدون دردسر و همراه با گارانتی و خدمات پس از فروش داشته باشید.

در ادامه مطلب به معرفی برخی از شرکت های ارائه دهنده گارانتی از بهترین شرکت ها می پردازیم.

 • آواژنگ: یکی از شرکت های فروش لوازم it و کامپیوتری میباشد که به مدت 20 ساله فعالیت دارد.که این شرکت گارانتی انحصاری خود را دارد که میتوانید با مراجعه به سایت آواژنگ از خدمات این سایت استفاده کنید.
 • سام سرویس: با وجود اینکه شرکت سامسونگ ایران را تحریم کرده ولی نمایندگی سام سرویس یکی از معتبر ترین نمایندگی های سامسونگ در ایران میباشد.
 • مدیا پردازش: یکی دیگر از شرکت های معتبر که به نام گارانتی خود معروف هستند شرکت مدیا پردازش میباشد که حدود یک دهه در بازار ICT (Information and Communications Technology فناوری اطلاعات و ارتباطات) فعالیت میکند.
 • بروموبو: شرکت رسا تجارت همراه گستر با نشان تجاری بروموبو یکی دیگر از شرکت های معتبر گارانتی کننده و تعمیرات موبایل و لوازم جانبی میباشد که در زمینه تعمیرات موبایل از متخصصان حرفه ای استفاده میکند.

 همه این شرکت ‌ها جزو شرکت های بسیار معروف در زمینه گارانتی می باشند که در صورت بروز هرگونه مشکل شما می توانید در سراسر ایران از خدمات این گارانتی ها استفاده کنید.

نتیجه گیری:

 بهتره هنگام خرید حتماً به گارانتی توجه کنید تا مشکلی بابت خدمات پس از فروش موبایل و لوازم جانبی موبایل پیش نیاید.

برای استفاده از گارانتی بروموبو کافیه فقد فاکتور خرید و هلوگرام گارانتی را به نمایندگان بخش گارانتی تحویل دهید.

گارانتی بروموبو برای شما این امکان را فراهم کرده تا بعد از دریافت کالا 7 روز فرصت مرجوع محصول را داشته باشید. 

یا اگر محصول دارای عیب و نقص فنی باشه میتوانید از خدمات گارانتی تعویضی استفاده کنید.

در بروموبو تمام گارانتی ها به صورت تعویضی میباشد.هیچ مورد تعمیری وجود ندارد

 

1 دیدگاه در “انواع گارانتی موبایل

 1. بازتاب: clindamicina para infección urinaria

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *